facebook
Adres Godziny Otwarcia
Gminna Biblioteka Publiczna
ul. Piaskowa3
63-410 Ostrów Wlkp. 2
tel. 062 734-73-70
biuro@biblioteka-gorzyce.pl     
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
8.00-16.00
10.00-18.00
8.00-16.00
10.00-18.00
8.00-16.00
8.00-13.00

arrows Adresy Filii

arrows Godziny otwarcia filii.

 

 

Tutaj Jesteś:

Wędrówki literackie w czasie i przestrzeni Wyjazd biblioteki na Targi Książki

b_555_367_16777215_0___images_stories_targi_yt.jpgGminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich w dniu 24 marca zorganizowała wyjazd na Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców do Poznania. Tegoroczne targi książki odbywały się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 24-26 marca, a towarzyszyły im m.in. Targi Edukacyjne oraz Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej.

W wyjeździe wzięły udział dzieci z terenu gminy Ostrów Wlkp., które na targi książki pojechały pod opieką nauczycieli i bibliotekarzy. Przez kilka godzin krążyliśmy wśród stoisk wydawniczych pełnych nowości książkowych i różnych akcesoriów czytelniczych. Dzieci mogły "na żywo" spotkać autorów ulubionych książek, porozmawiać z nimi, zdobyć autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wśród autorów na targach w piątek, 24 marca, byli m.in. Małgorzata Musierowicz, Wioletta Piasecka, Małgorzata Strękowska-Zaremba i Wojciech Widłak. Wróciliśmy obładowani książkami, plakatami, zakładkami i innymi zdobyczami wydawniczymi. Dzieci nie zapomniały o najbliższych i im także kupiły coś do poczytania.
Wyjazd na targi książki był pierwszą składową projektu pt. „Wycieczki literackie w czasie i przestrzeni" na który biblioteka w Gorzycach uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kolejnymi przedsięwzięciami w ramach projektu będą wykłady nt. twórczości Marii Dąbrowskiej i Adama Mickiewicza, które poprowadzi Małgorzata Juda-Mieloch oraz wycieczki do muzeów literackich w Russowie i Śmiełowie, na które biblioteka zaprosi chętnych uczestników wykładów. Osoby zainteresowane prosimy o śledzenie strony biblioteki w Gorzycach Wielkich oraz portalu informacyjnego Informator gminy Ostrów Wielkopolski (www.igo-info.pl).


Dołącz do nas na 

facebook_logo_1 

Bierzemy udział w :

logo

Patron Medialny

igo

Facebook Share

Udostępnij na facebook
Google+