Monika Sawicka była gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich oraz filii w Daniszynie. Przeprowadziła warsztaty pod hasłem: Kajtusiowe opowieści oraz Moja książka marzeń.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich 18 lutego zaprosiła na spotkanie autorskie Monikę Sawicką. Pisarka jest autorką osiemnastu przepełnionych emocjami historii dla dorosłych oraz wzruszających książeczek dla dzieci, edukatorka i animatorka kultury.

Dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Daniszynie oraz uczniów klasy I i II Szkoły Podstawowej w Gorzycach Wielkich Monika Sawicka zaproponowała spotkanie edukacyjno-poznawcze „Kajtusiowe opowieści”. Autorka opowiedziała dzieciom na czym polega praca pisarki, jak powstają książki i co jest ich inspiracją. Była to również lekcja przyjaźni i odpowiedzialności za naszych czworonożnych przyjaciół oraz nauka o tym jak należy opiekować się zwierzętami. Dzieci poznały bohatera opowieści pani Moniki – przygody psa Kajtka, który jak się okazało jest absolutnie prawdziwy i wyjątkowy.
Kolejne spotkanie odbyło się z klasą IV i V z gorzyckiej szkoły. Były to warsztaty plastyczno-literackie, które wymagały zespołowej pracy. Uczniowie tworzyli „Moją książkę marzeń”, opisując i ilustrując w niej własne marzenia. Historie spisane na kartkach miały odzwierciedlić to kim chcą być w przyszłości, jakie są ich marzenia oraz życiowe cele. Stworzone przez młodzież książki marzeń zostały wnikliwie przeanalizowane przez panią Monikę.

Spotkania wywołały wśród uczestników wiele pozytywnych emocji, były bardzo twórcze i inspirujące.

Show Buttons
Hide Buttons