W ramach comiesięcznych odwiedzin przedszkola przez bibliotekarkę z filialnych bibliotek odbyły się zajęcia dotyczące ptaków.

W tym roku zima jest łagodna dla zwierząt, a już niedługo kalendarzowa wiosna. Przedszkolacy chętnie opowiadali o swoich obserwacjach dotyczących przyrody. Odgadywali zagadki, wykazali się świetną znajomością gatunków ptaków. Następnie obejrzeli ilustracje przedstawiające ptaki w książce Wandy Chotomskiej „Nasze ptaki”. Comiesięczne odwiedziny w przedszkolu to przede wszystkim czytanie. Przedszkolacy wysłuchali opowiadania pt. „Karmnik”. Na młodych czytelników czekała degustacja ptasiego mleczka. Nie mogło również zabraknąć zajęć plastycznych – tym razem wykonaliśmy makiety karmnika z ptakami. Każdy przedszkolak wypożyczył do domu książki, które umilą domowe wieczory.

Show Buttons
Hide Buttons