tel. 062/ 734-73-70 biuro@biblioteka-gorzyce.pl
Od 1 lipca Gminna Biblioteka Publiczna oraz jej filie przywracają wolny dostęp do półek. Z myślą o bezpieczeństwie Czytelników i pracowników Biblioteki, wprowadzono nowe zasady i ograniczenia.
 
Szanowni Państwo,
Informujemy, że od dnia 01 lipca przywracamy wolny dostęp do półek i usług w bibliotekach gminy Ostrów Wielkopolski. Stosując się do wytycznych funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii Covid-19 w Polsce wydanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Sanepid w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach Wielkich i jej filiach będą obowiązywały szczegółowe procedury korzystania ze zbiorów i usług bibliotecznych:
1. Każda osoba wchodząca do biblioteki na obowiązek użycia płynu dezynfekującego znajdującego się przy wejściu
2. Wchodząc do biblioteki każda osoba ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust przy pomocy maseczki (z wyjątkiem dzieci do lat 4)
3. W bibliotekach może przebywać ograniczona liczba osób, o czym będą informować plakaty przed wejściem oraz pracownicy
4. Osoby przebywające w bibliotece mają obowiązek zachowania dystansu 1,5 m (nie dotyczy rodzin)
5. Przy ladzie bibliotecznej mogą przebywać tylko 1 osoba
6. Osoby przebywające na kwarantannie oraz czytelnicy, którzy w trosce o swoje zdrowie obawiają się przyjść do bibliotek proszeni są o niezwłoczne zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów
7. Do odwołania nie będzie możliwości w naszych placówkach:
– skorzystania z usługi ksero, skanowania i wydruków komputerowych,
– dostępu do internetu,
– korzystania ze zbiorów na miejscu (czytelnie oraz stanowiska z prasą codzienną nie będą dostępne),
– skorzystania z toalety
– przyjmowania darów od czytelników,
– korzystania z przestrzeni rekreacyjnych i przebywania w bibliotece dłużej, niż czas niezbędny do zwrotu i wypożyczenia książki
Zachęcamy do przygotowania i zabrania do biblioteki listy książek, które Państwa interesują – usprawni do pracę bibliotekarzom na miejscu i przyspieszy oczekiwanie w kolejce pozostałym czytelnikom. Polecamy wyszukanie interesujących Państwa tytułów w katalogu on-line i zamówienie ich w bibliotece przez telefon lub e-mail.
Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast