Lewków Cały Lewków czyta dzieciom. Spotkanie z Danutą Jonak

b_292_438_16777215_0___images_stories_maksymiliana_DSC_2597.jpg

W ramach akcji czytelniczej "Cała Polska czyta dzieciom" filia biblioteczna w Lewkowie zorganizowała spotkanie z panią Danutą Jonak.

Na spotkanie z regionalistką, znawczynią lokalnej historii, autorką projektów, grantów i wydawnictw regionalnych przybyły w majowe przedpołudnie, 28 maja, dzieci z Przedszkola Publicznego w Lewkowie pod opieką pań nauczycielek, pani Zofii Cieluch oraz pani Maksymiliany Pastuły. Nasz gość przeczytał przedszkolakom "Chatkę bajek" Elżbiety Ostrowskiej, a podczas czytania dzieci odgadywały tytuły ukrytych w treści bajek. Były nimi: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Na jagody, Kot w butach, O rybaku i złotej rybce oraz bajka "O kozie, co w czepku chodziła". Ta ostatnia bajka pochodzi z mało znanego dzieciom zbioru opowiastek "Słomkowy łańcuszek" Lucyny Krzemienieckiej. Dzieci także wysłuchały tejże bajki, a podczas słuchania miały sposobność skosztowania żurawiny pojawiającej się w tekście. Najbardziej uważny przedszkolak otrzymał nagrodę książkową od naszego gościa, a był nim Igor Łyżwa. Dzieci poznały także lokalną legendę o pochodzeniu nazwy rodu Lipskich. Po czytaniu dzieci mogły buszować wśród bibliotecznych półek z książkami.
Biblioteka w Lewkowie dziękuje pani Danucie Jonak za uczestnictwo w lokalnej akcji "Cały Lewków czyta dzieciom", zaś przedszkolakom za odwiedziny. Do zobaczenia!