Szczury Dzień Bibliotekarza w przedszkolu w Biniewie.

b_154_154_16777215_0___images_stories_EM_XxY11.jpg

Z okazji Dnia Bibliotekarza do przedszkola w Biniewie została zaproszona pani Aneta Krakowska-Drygas, bibliotekarka z filii biblioteki w Szczurach. Pani Aneta opowiedziała dzieciom, jak została bibliotekarką i co można robić w bibliotece, oprócz wypożyczania książek.

Wszystkie dzieci zgłosiły się na pytanie, czy lubią książki. Pani przeczytała Starszakom przygody Franklina w bibliotece, a Maluchom bajkę o Kici Koci w bibliotece. Dzieci wiedziały jak należy dbać o książki, wiedziały też, że trzeba je oddawać, ponieważ następni czytelnicy chcą je także poznać. Wśród Starszaków są już dzieci same czytające książki. Opowiedziały jakie książki lubią.Pani Aneta przywiozła również następną partię książek, które Starszaki mogły wypożyczyć. Dzieci przygotowały i wręczyły osobiście pani Anecie piękne laurki z życzeniami, a pani dyrektor przedszkola przekazała dyplom gratulacyjny i bibułowego kwiatka z tej okazji. Dzieci otrzymały od pani naklejki z ilustracjami bohaterów książek oraz kartki z kolorowankami. Spotkanie zakończyło się gromkim sto lat i wspólnym zdjęciem. Dziękujemy wszystkim bibliotekarzom za ich działania upowszechniające czytelnictwo.
Elżbieta Mikołajczyk