Wtórek Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

b_348_464_16777215_0___images_stories_konkurswt_3.jpg

Wyklajanie plasteliną czy bibułą, rysowanie krekami czy pisakami - takimi technikami plastycznymi posługiwali się mali uczestnicy konkursu plastycznego na postać Plastusia, zorganizowanego przez bibliotekę filialną we Wtórku.

Ważnym wydarzeniem w dniu 6 czerwca w życiu Gminnej Biblioteki Publicznej filia we Wtórku stała się wizyta dzieci z I klasy wraz z wychowawczynią Panią Ewą Robaczyk z ZSP we Wtórku. Bibliotekarka zaprosiła dzieci w celu rozstrzygnięcia konkursu na najładniejszą postać Plastusia i nagrodzenia najlepszych czytelników za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie tej postaci. Konkurs związany był z teatrzykiem, który dzieci mogły zobaczyć w maju w tutejszej bibliotece. Dzieci wykonały piękne prace, co zostało uwiecznione na wystawie prac w bibliotece – 12 pięknych dzieł zdobi jej tablicę. Technik wykonania było dużo, poprzez rysowanie postaci kredką, pisakiem, wyklejanie plasteliną, a także przy wykorzystaniu bibuły. Dzieci włożyły dużo serca w te prace, wykonały je bardzo sumienne i starannie. Po przyjściu do biblioteki mogły je zobaczyć, wysłuchały także opowiadania pani bibliotekarki o tym, że warto czytać książki, aby być mądrym i wrażliwym człowiekiem. Zachęcono dzieci do wypożyczenia książek, co też miało miejsce. Najważniejszym jednak momentem było rozdanie wyróżnień kilkorgu dzieciom oraz przyznanie I miejsca dla Hani Kasprzak. Dzieci otrzymały dyplomy z wyróżnieniem oraz drobne upominki. Dla zdobywczyni I miejsca była ponadto nagroda książkowa. Atmosfera była wesoła, a dzieci zadowolone, ponieważ wszystkie, które prace wykonały, w docenieniu trudu włożonego w ich wykonanie - otrzymały książeczki turystyczne. Dzieci już wiedzą, że to z pewnością nie ostatni konkurs w tutejszej bibliotece.