test Wieczór indiański

b_672_447_16777215_0___images_stories_wieczorindianski_DSC_0102.jpg

Zabawy plastyczne oraz ognisko z kiełbaskami czekały na uczestników wieczoru indiańskiego w bibliotece. Warsztatowe spotkanie odbyło się po to, aby uczcić Dzień Książki.

W poniedziałkowy wieczór, 30 kwietnia, piętnaścioro młodych czytelników spotkało się w Gminnej Bibliotece Publicznej w filii w Szczurach. Tematem przewodnim był „Wieczór indiański". Na początku uczestnicy zapoznali się z podstawowymi informacjami o kulturze Indian oraz wysłuchały indiańskiej opowieści oraz muzyki. Następnie, aby bardziej zbliżyć się do kultury rdzennych mieszkańców obu ameryk wykonali barwne pióropusze oraz kolorowe talizmany. Wykorzystano do tego papier, piórka oraz masę papierową. Kolejnym zadaniem było zdobycie sprawności indiańskiej, a konkretnie strzelanie z łuku. W indiańskim makijażu z plemiennymi barwami wszyscy uczestnicy mogli już udać się na ognisko z kiełbaskami - uwieńczenie tego wyjątkowego wieczoru. Nieocenioną pomocą przy przygotowaniu ogniska i zapewnieniu bezpieczeństwa okazali się strażacy z Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP Biniew. Serdeczne podziękowania należą się strażakom, na czele z prezesem – Piotrem Cepą, za poświęcony czas i zaangażowanie w działania książnicy. Kolejny raz okazało się, że można ciekawie spędzić wolny czas w bibliotece.