facebook
Adres Godziny Otwarcia
Gminna Biblioteka Publiczna
ul. Piaskowa3
63-410 Ostrów Wlkp. 2
tel. 062 734-73-70
biuro@biblioteka-gorzyce.pl     
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
8.00-16.00
10.00-18.00
8.00-16.00
10.00-18.00
8.00-16.00
8.00-13.00

arrows Adresy Filii

arrows Godziny otwarcia filii.

 

 

Tutaj Jesteś:

test Artur Barciś gościem gorzyckiej biblioteki

b_154_154_16777215_0___images_stories_arti_DSC_7887.JPGRekordowa ilość osób gościła na spotkaniu autorskim ze znakomitym aktorem Arturem Barcisiem. Znany i ceniony artysta na zaproszenie Gminnej Biblioteki przybył do Gorzyc Wielkich, aby spotkać się z publicznością i opowiedzieć wiele ciekawostek ze swojego życia.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 300 osób. Tym razem gorzycka biblioteka nie pomieściła chętnych, dlatego spotkanie wyjątkowo odbyło się na sali wiejskiej w Gorzycach Wielkich. W środowy wieczór, 6 marca Artur Barciś - znany aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, reżyser teatralny, a także współautor zbioru opowiadań terapeutycznych dla dzieci „Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać" oraz „Rozmów bez retuszu" był gościem gorzyckiej książnicy.
Artur Barciś to absolwent Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT. Był aktorem Teatru na Targówku, Teatru Narodowego, a do dziś związany jest z Teatrem Ateneum. Przed kamerami zadebiutował niewielką rólką w serialu wojennym „Do krwi ostatniej". Później wystąpił między innymi u Andrzeja Wajdy w „Człowieku z żelaza", u Jerzego Hoffmana w filmie „Znachor", w „Odlocie" Janusza Dymka, w „Wiernej rzece" Tadeusza Chmielewskiego, u Krzysztofa Kieślowskiego w filmie „Bez końca", u Agnieszki Holland w filmie „Europa Europa" oraz u Krzysztofa Zanussiego w filmie „Życie za życie. Maksymilian Kolbe. Ogromny sukces przyniosła mu rola Tadeusza Norka w sitcomie „Miodowe lata" oraz Arkadiusza Czerepacha w serialu „Ranczo". Ma na swoim koncie ogromny dorobek aktorski teatralny, filmowy i serialowy. Jest aktorem wszechstronnym i niezmiernie utalentowanym.
Znakomitego artystę oraz publiczność powitał dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach Wielkich Dariusz Pryczak, który prowadził spotkanie. Aktor opowiadał między innymi o swoim dzieciństwie, młodzieńczych latach, o spotkaniach z twórcami polskiego teatru i kina, o rolach na deskach teatru, o realiach pracy aktorskiej
oraz o pierwszym spotkaniu ze swoją żoną, a także o lądowaniu białoruskiego spadochroniarza w przydomowym ogródku. Były momenty zadumy, ale rozmowa głównie przeplatana była anegdotami i śmiechem, oraz krótką lekcją dykcji z udziałem publiczności. Aktor chętnie odpowiadał na pytania. Podczas spotkania można było drogą losową wygrać jedną z trzech książek „Rozmowy bez retuszu", a po spotkaniu zdobyć autograf i zrobić wspólne zdjęcie z artystą.
Artur Barciś to genialny aktor, ale przede wszystkim przesympatyczny i szczery człowiek, który daje dowód na to, że warto iść za marzeniami.
Spotkanie pozostawiło bardzo pozytywne i niesamowite emocje wśród oczarowanej wspaniała sylwetką artysty publiczności.


Dołącz do nas na 

facebook_logo_1 

Bierzemy udział w :

logo

Patron Medialny

igo

Facebook Share

Udostępnij na facebook
Google+